Artykuł: Medaliści MP U16 - SKM - Sląska koszykówka młodzieżowa
Baner Serwis Koszykowki Mlodziezowej
FOTO ŚKM Kadry 93-97 Kadry woj. 98/02 Minibasket 05/07 2008 2009 2010 A 2010 B 2011 A 2011 B Foto 2012 A 2012 / IV.2016 Foto 2011 B Foto 2011 A Foto 2010 A Lipiec 24 2017 04:46:30
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Archiwum 2007/2016
  Mistrzowie Śląska
  Śląscy Trenerzy
  Wywiady
  Galeria wewnętrzna
  Filmiki YouTube
  Linki
  Kadry wojewódzkie
  Obozy/Campy
  Turnieje podsumowania
  Turnieje zapowiedzi
  Turnieje zaproszenia

Fotogalerie 2005/2016

Turnieje 2011/2017
  U-11 Rocznik 2006
  U-12 Rocznik 2005
  U-13 Rocznik 2004
  U-14 Rocznik 2003
  U-15 Rocznik 2002
  U-18 Rocznik 2000

Turnieje rocz. 94-01
  1994
  1995
  1996
  1997
  1998
  1999
  2001

SKM na Finałach MP

Medaliści MP

Kadra Polski

Kadra Śląska

ŚKM Mini koszykówka

ŚKM Gala

ŚKM 2006/2016

ŚKM Strzelcy 2003/13

Silesia Streetball

Wspomnienia
  2013
  2011
  2010
  2009
  2007

Dodaj

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych: 1,874
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: ~Andew
Współpraca

UKS Chromik Żary

UKS Basket Regnum Bydgoszcz

Blog Mlode Lwy

UKS Wojan Pawłowice

Górnik Wałbrzych

KS Pogon Ruda Śląska

TS Basket  Gniezno

Piotrówka Radom

Niedźwiadki Przemyśl

Śląski Związek Koszykówki

SKM Zastal Zielona Góra

Podlaski Związek Koszykówki

WKS SLĄSK Wrocław

Wisła Kraków

TKS Roś Pisz

NOVUM Bydgoszcz

ASTORIA Bydgoszcz

Basket Wrocław 96

Korsarz Gdańsk

TKM Włocławek

REGIS Wieliczka

MKS MOS Konin

GTK Gdynia

WKK Wrocław

Pyra Poznań

PZKosz

SMS Pzkosz Władysławowo

Lubelski Kosz

UKS Katowice

MKS Zabrze

GTK Gliwice

MKKS Rybnik

Śląski Basket Kurian

Rudzka Amatorska Liga Koszykówki

Śląska Letnia Liga Koszykówki

Medaliści MP U16
U16 w latach  1990 - 2007 były podciągnięte pod Ogólnopolską Olimpiade Młodzieży w Sportach Halowych. W 2007 wybrałem się po raz pierwszy na wielki finał kadetów. Zastanawiałem się dlaczego akurat Prudnik jest organizatorem, skoro w finale nie ma zespołu gospodarzy. Odpowiedź była jasna -  województwo Opolskie było organizatorem XV OOM Młodzieży. Przez kolejne 9 lat byłem na każdych Finałach MP. Pierwszym organizatorem który oficjalnie zaprosił SKM był klub Basket Team Opalenica. Przez te 10 lat nie obejrzałem tylko jednego meczu o złoto U16. W roku 2009, po trzech dniach pobytu we Wrocławiu wyjechałem na Gale Młodzieżowej Koszykówki w moim rodzinnym mieście Rudzie Śląskiej

Od roku 2008 sytuacja się zmieniła.W Olimpiadzie młodzieży uczestniczą kadry wojewódzkie U-15, czyli 15-to latkowie. Pierwsza taka Olimpiada odbyła się w Wałbrzychu

Przejdźmy jednak do Kadetów U-16. Po Olimpiadzie w Prudniku to już PZKosz decyduje, kto będzie organizatorem Finałów MP U-16. Gospodarzem wielkiego finału jest jeden z 8 zespołów biorących udział w 5 dniowym turnieju. W 2008 roku był to Stargard Szczeciński,

Jeśli znacie takich zawodników napiszcie do nas. Chętnie „zaznaczymy” ich w tej tabelce. Jeszcze milej będzie, jeśli przyślecie stare, drużynowe fotki. Wspomnień czar ...

ROK
FINAŁ........................
ZŁOTO........................
SREBRO..........................
BRĄZ..............................
ROCZNIK
MVP.......................
2016
Radom              SKM 
UKS 7 Trefl Sopot
Hensfort Przemyśl
TKM Włocławek
2000
Sebastian Walda
2015Radom              SKMChromik Żary
Rosa Sport Radom
UKS 7 Trefl Sopot
1999
Michał Kępiński
2014Tarnobrzeg        SKMWKK Wrocław
Śląsk Wrocław
TKM Włoclawek
1998
Mateusz Szczypiński
2013Opalenica          SKMPolonia Warszawa
UKS 7 Trefl Sopot
Basket Team Opalenica
1997
Szymon Walczak
2012Gdynia              SKMGTK Gdynia
Gim 92 Ursynów
Śląsk Wrocław
1996
Mateusz Stawiak
2011Kraków              SKMKormoran Sieraków
Czarni Slupsk
Pyra Poznań
1995
Damian Szymczak
2010Opalenica          SKMWKK Wrocław
Basket Team Opalenica
GTK Gdynia
1994
Jan Grzeliński
2009
Wrocław             SKMZastal Zielona Góra
WKK Wrocław
GTK Gdynia
1993
Tomasz Gielo
2008
Stargard Szcz.    SKM ŁKS Łódź
MKS MOS Pruszków
Kasprowicz Inowrocław
1992
 
2007
Prudnik*            SKMCzarni Słupsk
Sportino Inowrocław
Korona Kraków
1991
 
2006
Kętrzyn*Start Łódź
UKS 7 Prokom Trefl Sopot
Sportino Inowrocław
1990
 
2005
Bychawa*
Pyra Hera Poznań
Prokom Trefl Sopot
Polonia Warszawa
1989
 
2004
Ostrów Wielkopolski*
Śląsk Wrocław
Pyra Poznań
Kusy Trójka Kosz Szczecin
1988
 
2003
Kielce*
Puławski Warszawa
Śląsk Wrocław
Trójka Kosz Szczecin
1987
 
2002
Zielona Góra*
Ósemka Wejherowo
Polonia Warszawa
Odra Wodzisław Śląski
1986
 
2001
Prudnik*MKS Kusy Szczecin
Pyra Poznań
Śląsk Wrocław
1985
 
2000Piotrków Trybunalski* Komfort Stargard Szcz.
Pyra Todmar Poznań
Glimar Gorlice
1984
 
1999
Bychawa* Basket 2000 Sosnowiec
Polonia Warszawa
MKS Wrocław
1983
 
1998
Szamotuły* Unia Tarnów
ŁKS Łódź
Sport Poznański Poznań
1982
 
1997
Jarosław* Unia Tarnów
Legia Warszawa
MKS wrocław
1981
 
1996
Kwidzyn* Stal Bobrek Bytom
Aspro Wrocław
AZS Lublin
1980
 
1995
Katowice* Zastal Zielona Góra
Stal Ostrów Wlkp.
Unia Tarnów
1979
 
1994
Kraków* Korona Kraków
Polonia Warszawa
Instal Bialystok
1978
 
1993
Białystok* Śląsk Wrocław
Stal Ostrów Wlkp.
Unia Tarnów
1977
 
1992
Koszalin* AZS Koszalin
Zastal Zielona Góra
Polonia Warszawa
  
1991
Września*Gwardia Wrocław
Zryw Chorzów
Polonia Warszawa
  
1990
Kołobrzeg* Skra Warszawa
MKS Gdynia
Lech Poznaź
  

W latach 1990-1992 rozgrywane jako U17
* OOM lub OSM
Przed 1990 - BRAK DANYCH

KLASYFIKACJA WOJEWÓDZKA  (punkty: złoto 5 srebro 3 brąz 1)


 M
WOJEWÓDZTWO
ZŁOTO
SREBRO
BRĄZ
PUNKTY
 1Mazowieckie
3
7
3
      39
 2Dolnoślaskie
5
3
4
      38
 3Pomorskie
4
5
2
      37
 4Wielkopolskie
2
6
3
      32
 5Małopolskie
3
-
4
      19
 6Lubuskie
3
1
-
      18
 7Zachodniopomorskie
3
-
2
      17
 8Śląskie
2
1
1
      14
 9Łódzkie
2
1
-
      13
10
Kujawsko-Pomorskie
-
1
4
        7


TOP 6 Najlepsze kluby  (punkty: złoto 5 srebro 3 brąz 1)


 MKLUB
ZŁOTO
SREBRO
BRĄZ
PUNKTY
 1
Śląsk Wrocław
 2 2 2      18
 2Polonia Warszawa
 1 3 3      17
 3Pyra Poznań
 1
 3 1      15
 Trefl Sopot
 1
 3 1      15
 6WKK Wrocław
 2 1 -
      13
 Zastal Zielona Góra
 2 1 -
      13


ROK ORGANIZATORZŁOTO................................................... SREBRO............................................BRĄZ..................................................
 2009
 
Wrocław
 U-16 PZKosz
1.ZASTAL Zielona Góra  rocz.1993/94
Matczak,Gielo,Sirjatowicz, Dybek, Andrejczuk,Krawczyk,Mehmeti,Mruk
Trubacz,Michalewicz,Wroński,Kopij
WKK Wrocław
Niedźwiedzki, Koelner, Berezowski, Szymkiewicz, Kilian, Markowski, Grzeliński, Martyniak, Józefiak, Błaszczyk, Tratkowski
ŁKS Łódź
Michalak,Leńczuk,Świt,Kowalczyk
Kucharek,Kisiel,Janas, Paluch,Kaczmarek
Krześlak,Morawiec
 2008
 Stargard
 Szczeciński
 U-16 PZKosz
1.ŁKS Łódź  rocz.1992/93
Kaczmarek,Kuczmera,Grapow,Bartosiewicz
Grodzki, Wiaderny, Michalak Binkowski Fokczyński, Kuźniarek, Pełka, Paradowski
MOS Pruszków
Dziewanowski,Romanowicz,Kuligowski,Migdalski Duniec,Jastrzębski,Wołoszm,Sokołowski, Adamczewski,Poniatowski,Tybora,Szczurkowski
Kasprowicz Inowrocław
Nowaczyk,Budzyński,Sparniuk,Ławiński Kozłowski,Danielewski,Pawłowski,Dębowski Karnowski,Pietrzak,Rychłowski,Mużyński 
 2007
 
Prudnik
 OOM
 Opolskie
1.Czarni Słupsk   rocz.1991/92
Gajewski,Magnuszewski,Osiński,Śurek Rzeczkowski,Skibiński,Skrzypek,Sobczyński P.Ścigała S.Ścigała,Świdziński,Raczkowski
2.ISS Sportino Inowrocław
Rychłowski, Wierzbicki, Rak, Popowski, Mierzejewski, Ograbek, StęŜewski,Kuflewicz Piotrowski, Kowalczyk,Pawlonka, Barszczyk
3.Korona Kraków
Szul, Pasek, Kostecki, Król, 
Kumiszcza, Fraś, Ławicki,Mucha
Czepczyk, Chmielewski, Proficz, Lorek
 2006
 Kętrzyn
 OOM
 Warm.-Maz.
1.Start Łódz   rocz. 1990/91
Bogucki, Drelich, Gaj, Gajewski, Juniak
Kopaszewski, Kordasz, Milcarz, Pietrzko
Rosinski, Samiec, Witaszewski
2.Prokom Trefl Sopot
Kreft, Samson, Bachleda,  Komosa,  Szuba Patro,Maryniewski, Łuczak, Trawinski Smoczynski, Mruk, Karłowski
3.ISS Sportino Inowrocław
Szczechowicz, Wierzbicki, Sroczynski, Jeszke,Słabiak,SteGewski,Lisiecki,Marciniak Gołata, Stopinski,Kozłowski, Pozorski
 2005
 OOM
 Bychawa
 Lubelskie
1.MKK Pyra Poznan  rocz.1989/90
Łukomski,Sanocki,Szepelowski,Dawidziński
Florek,Bartkowski, Narożny,Debicki  Kurasinski,Wielechowski,Szymanski,Mowlik
2.Prokom Trefl Sopot
Załucki, Kietlinski, Dobkowski-Ryłko, Paul Waczynski, Łuczak, Krauze, Tempski Tarnachowicz,Kowalski, Kalski, Trela
3.Polonia Warszawa
Łaczynski,Popiołek, Holnicki, Popis, Wojdak Maskelis, Chojecki,
Grzejszczyk, Krawczyk
 2004
 Ostrów Wielk.
 OOM
 Wielkopolskie
1.Slask Wrocław  rocz.1988/89
Grygiel, Łaszkiewicz, Drobinski, Ciesla  Winnicki,Prostak,Mikołajczuk,Jarmakowicz Bochenkiewicz,Rudnicki,Latos, Korniewicz  Duda,Brzezinski,Langowski
2.Pyra Poznan
Góralski,Smolinski,Gierwazik,Mackowiak,Kałka
Skowronski,Bartkowiak, Sulowski,Kurasinski, Jurkowski,Florek,Henke,Wrzeszcz,Majkowski
3.Kusy Szczecin
Andrzejczak,Opon, Podgalski, Trela Trzeciak,Wojnicz,Wojtowicz,Aelazny Aurawik,Cebrat,Kwietniewski,Kuklinowski
 2003
 Kielce
 OOM
 Świętokrzyskie
1.UKS Pułaski Warszawa  rocz.1987/88
Kozminski, Stokowski,  Dipont,  Foszer
 Sekuła, Karpinski,  Stopel,  Nowakowski  Nowakowski,Kruszynski,Swiderski,Klepa
2.WKS Slask Wrocław
Konieczka, Hałas, Grzegorski, Kuciemba Obiegło, Prostak, Jarmakowicz, Hussak 
Zabłocki, Słoma, Fiks, Grygiel
3.UKS Trójka-Kosz Szczecin
Balcerek,Gra9awski,Kapłun,Kowalczyk Krawczyk,Marucha,Madry,Krauze
Podgalski,Skokowski, Szlingiert,Zaborniak
 2002
 Zielona Góra
 OOM
 Lubuskie
1.UKS Ósemka Wejherowo  rocz.1986/87
Bijan,Bogusz,Gesicki,Karsznic,Ikonowicz 
Nowakowski,Ratajczak,Strychalski  Swierk, Szyszka, Urbanski
2.Polonia Warszawa
Ochonko,Politowski,Podobas,Romanowski Traczyk,Majchrzak,Skrzyniarz,Piszewski,  Gruszczynski,Dutkiewicz,Bocianowski,Marchoff
3.MKS Odra Wodzisław Slaski
Jasinski,Malik,Kotyrba,Kozielski, Tomczak,Dziak,Szarek,Leszczynski,  Zajaczkowski,Anduła,Gosniowski
 2001
 
Prudnik
 OOM
 Opolskie
1. Kusy Szczecin  rocz.1985/86
Bryl, Chanas, Debowicz, Jung, Krzemien Mroczek,Papinski,Przewłocki, Przybyło
Szlachtowicz, Trawinski, Wierzgacz 
2. Pyra Poznan
Kołtuniak,Sikorski,Michalak,Olejniczak, Andrzejewski,Musielak,Wojciechowski,Tritt,  Brzezinski,Semmler,Jaskuła,Pawłowski,Kujawa
3.Slask Wrocław
Wojtalik, Sokal, Bujak, Balcerek, Robert Kowalski,Chlewinski,Mazurkiewicz,Ptys  Ziółkowski,Bochnacki,Streicher,Skolimowski
 2000
 Piotrków
 Trybunalski
 OOM Łódzkie
1. LKS Komfort Stargard Sz. rocz.1984/85
Hrycaniuk, Kalinowski, Rupinski, Mazur Dobrowolski, Pielichowski, Stelmach  Głebocki, Binkowski,Zbroszczyk, Świetoński
2.MKS Pyra Poznan
Baraniak, Cebulski, Dudzinski, Flieger, Frackowiak,Janiak, Olejniczak,Sikorski, Staszkiewicz,Szymanski,Michalski,Koszarek
3.MKS Wrocław
Wabnik,Kondas,Chybzinski,Nowak Armatys,Grabski,Rzeznicki,Wozniak, Dzieciniak, Zabijak, Łyszczarek, Mielczarek
 1999 LUBLIN
 OOM
1. KS Basket Sosnowiec  rocz.1983/842.Polonia Warszawa3.MKS Wrocław
 1998 POZNAN
 OOM
1. Unia Tarnów  rocz.1982/832.ŁKS Łódz3.Black Jack Poznan

kolorem niebieskim zawodnicy aktualnie grający w ekstraklasie I i II lidze

czekamy na kolejne informacje

 
Najpiękniejsze jest to, co wzrusza, a zwycięstwo na pewno wzrusza. I właśnie takich zwycięstw życzę wszystkim drużynom. 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Ankieta dla Użytkowników
mecz na szczycie walka o 1/2 MP KTO WYGRA

KS POGOŃ Ruda Śląska
KS POGOŃ Ruda Śląska
45% [5 Głosów]

MICKIEWICZ Katowice
MICKIEWICZ Katowice
55% [6 Głosów]

Głosów: 11
Rozpoczęta: 01/02/2010 16:57
Zakończona: 16/02/2010 15:05

Archiwum Ankiet
Copyright © 2007 by Zibi