Artyku≥: Medali¬∂ci MP U16 - SKM - Sl¬Īska koszyk√≥wka m¬≥odzie¬Ņowa
Baner Serwis Koszykowki Mlodziezowej
FOTO ¦KM Kadry 93-97 Kadry woj. 98/02 Minibasket 05/07 2008 2009 2010 A 2010 B 2011 A 2011 B Foto 2012 A 2012 / IV.2016 Foto 2011 B Foto 2011 A Foto 2010 A Listopad 21 2017 20:27:03
Nawigacja
Portal
  Strona G¬≥√≥wna
  Archiwum 2007/2016
  Mistrzowie ¬¶l¬Īska
  ¬¶l¬Īscy Trenerzy
  Wywiady
  Galeria wewn√™trzna
  Filmiki YouTube
  Linki
  Kadry wojew√≥dzkie
  Obozy/Campy
  Turnieje podsumowania
  Turnieje zapowiedzi
  Turnieje zaproszenia
  Kalendarz 2017/2018

Fotogalerie 2005/2016

Turnieje 2011/2017
  U11 Rocznik 2007
  U12 Rocznik 2006
  U13 Rocznik 2005
  U14 Rocznik 2004
  U15 Rocznik 2003
  U16 Rocznik 2002
  U18 Rocznik 2000

Turnieje rocz. 94-01
  1994
  1995
  1996
  1997
  1998
  1999
  2001

SKM na Fina³ach MP

Medali¶ci MP

Kadra Polski

Kadra ¬¶l¬Īska

¦KM Mini koszykówka

¦KM Gala

¦KM 2006/2016

¦KM Strzelcy 2003/13

Silesia Streetball

Wspomnienia
  2013
  2011
  2010
  2009
  2007

Dodaj

UŅytkownikůw Online
Go∂ci Online: 8
UŅytkownicy Online: @zibi

Zarejestrowanych: 1,878
Nieaktywowany UŅytkownik: 1
Najnowszy UŅytkownik: ~Jakub Jamrozik
Wspů≥praca

UKS Chromik ¬Įary

UKS Basket Regnum Bydgoszcz

Blog Mlode Lwy

UKS Wojan Paw³owice

Górnik Wa³brzych

KS Pogon Ruda ¬¶l¬Īska

TS Basket  Gniezno

Piotrówka Radom

Nied¬ľwiadki Przemy¬∂l

¬¶l¬Īski Zwi¬Īzek Koszyk√≥wki

SKM Zastal Zielona Góra

Podlaski Zwi¬Īzek Koszyk√≥wki

WKS SL¡SK Wroc³aw

Wis³a Kraków

TKS Ro¶ Pisz

NOVUM Bydgoszcz

ASTORIA Bydgoszcz

Basket Wroc³aw 96

Korsarz Gda√Īsk

TKM W³oc³awek

REGIS Wieliczka

MKS MOS Konin

GTK Gdynia

WKK Wroc³aw

Pyra Pozna√Ī

PZKosz

SMS Pzkosz W³adys³awowo

Lubelski Kosz

UKS Katowice

MKS Zabrze

GTK Gliwice

MKKS Rybnik

¬¶l¬Īski Basket Kurian

Rudzka Amatorska Liga Koszykówki

¬¶l¬Īska Letnia Liga Koszyk√≥wki

Medali¶ci MP U16
U16 w latach¬† 1990 - 2007 by¬≥y podci¬Īgni√™te pod Og√≥lnopolsk¬Ī Olimpiade M¬≥odzie¬Ņy w Sportach Halowych. W 2007 wybra¬≥em si√™ po raz pierwszy na wielki fina¬≥ kadet√≥w. Zastanawia¬≥em si√™ dlaczego akurat Prudnik jest organizatorem, skoro w finale nie ma zespo¬≥u gospodarzy. Odpowied¬ľ by¬≥a jasna -¬† wojew√≥dztwo Opolskie by¬≥o organizatorem XV OOM M¬≥odzie¬Ņy. Przez kolejne 9 lat by¬≥em na ka¬Ņdych Fina¬≥ach MP. Pierwszym organizatorem kt√≥ry oficjalnie zaprosi¬≥ SKM by¬≥ klub Basket Team Opalenica. Przez te 10 lat nie obejrza¬≥em tylko jednego meczu o z¬≥oto U16. W roku 2009, po trzech dniach pobytu we Wroc¬≥awiu wyjecha¬≥em na Gale M¬≥odzie¬Ņowej Koszyk√≥wki w moim rodzinnym mie¬∂cie Rudzie ¬¶l¬Īskiej

Od roku 2008 sytuacja si√™ zmieni¬≥a.W Olimpiadzie m¬≥odzie¬Ņy uczestnicz¬Ī kadry wojew√≥dzkie U-15, czyli 15-to latkowie. Pierwsza taka Olimpiada odby¬≥a si√™ w Wa¬≥brzychu

Przejd¬ľmy jednak do Kadet√≥w U-16. Po Olimpiadzie w Prudniku to ju¬Ņ PZKosz decyduje, kto b√™dzie organizatorem Fina¬≥√≥w MP U-16. Gospodarzem wielkiego fina¬≥u jest jeden z 8 zespo¬≥√≥w bior¬Īcych udzia¬≥ w 5 dniowym turnieju. W 2008 roku by¬≥ to Stargard Szczeci√Īski,

Je¬∂li znacie takich zawodnik√≥w napiszcie do nas. Ch√™tnie „zaznaczymy” ich w tej tabelce. Jeszcze milej b√™dzie, je¬∂li przy¬∂lecie stare, dru¬Ņynowe fotki. Wspomnie√Ī czar ...

ROK
FINA£........................
Z£OTO........................
SREBRO..........................
BR¬°Z..............................
ROCZNIK
MVP.......................
2016
Radom              SKM 
UKS 7 Trefl Sopot
Hensfort Przemy¶l
TKM W³oc³awek
2000
Sebastian Walda
2015Radom¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬† ¬†¬† SKMChromik ¬Įary
Rosa Sport Radom
UKS 7 Trefl Sopot
1999
Micha¬≥ K√™pi√Īski
2014Tarnobrzeg        SKMWKK Wroc³aw
¬¶l¬Īsk Wroc¬≥aw
TKM W³oclawek
1998
Mateusz Szczypi√Īski
2013Opalenica          SKMPolonia Warszawa
UKS 7 Trefl Sopot
Basket Team Opalenica
1997
Szymon Walczak
2012Gdynia              SKMGTK Gdynia
Gim 92 Ursynów
¬¶l¬Īsk Wroc¬≥aw
1996
Mateusz Stawiak
2011Kraków              SKMKormoran Sieraków
Czarni Slupsk
Pyra Pozna√Ī
1995
Damian Szymczak
2010Opalenica          SKMWKK Wroc³aw
Basket Team Opalenica
GTK Gdynia
1994
Jan Grzeli√Īski
2009
Wroc³aw             SKMZastal Zielona Góra
WKK Wroc³aw
GTK Gdynia
1993
Tomasz Gielo
2008
Stargard Szcz.¬†¬†¬† SKM ¬£KS ¬£√≥d¬ľ
MKS MOS Pruszków
Kasprowicz Inowroc³aw
1992
 
2007
Prudnik*            SKMCzarni S³upsk
Sportino Inowroc³aw
Korona Kraków
1991
 
2006
K√™trzyn*Start ¬£√≥d¬ľ
UKS 7 Prokom Trefl Sopot
Sportino Inowroc³aw
1990
 
2005
Bychawa*
Pyra Hera Pozna√Ī
Prokom Trefl Sopot
Polonia Warszawa
1989
 
2004
Ostrów Wielkopolski*
¬¶l¬Īsk Wroc¬≥aw
Pyra Pozna√Ī
Kusy Trójka Kosz Szczecin
1988
 
2003
Kielce*
Pu³awski Warszawa
¬¶l¬Īsk Wroc¬≥aw
Trójka Kosz Szczecin
1987
 
2002
Zielona Góra*
√ďsemka Wejherowo
Polonia Warszawa
Odra Wodzis¬≥aw ¬¶l¬Īski
1986
 
2001
Prudnik*MKS Kusy Szczecin
Pyra Pozna√Ī
¬¶l¬Īsk Wroc¬≥aw
1985
 
2000Piotrków Trybunalski* Komfort Stargard Szcz.
Pyra Todmar Pozna√Ī
Glimar Gorlice
1984
 
1999
Bychawa* Basket 2000 Sosnowiec
Polonia Warszawa
MKS Wroc³aw
1983
 
1998
Szamotu³y* Unia Tarnów
¬£KS ¬£√≥d¬ľ
Sport Pozna√Īski Pozna√Ī
1982
 
1997
Jaros³aw* Unia Tarnów
Legia Warszawa
MKS wroc³aw
1981
 
1996
Kwidzyn* Stal Bobrek Bytom
Aspro Wroc³aw
AZS Lublin
1980
 
1995
Katowice* Zastal Zielona Góra
Stal Ostrów Wlkp.
Unia Tarnów
1979
 
1994
Kraków* Korona Kraków
Polonia Warszawa
Instal Bialystok
1978
 
1993
Bia¬≥ystok* ¬¶l¬Īsk Wroc¬≥aw
Stal Ostrów Wlkp.
Unia Tarnów
1977
 
1992
Koszalin* AZS Koszalin
Zastal Zielona Góra
Polonia Warszawa
  
1991
Wrze¶nia*Gwardia Wroc³aw
Zryw Chorzów
Polonia Warszawa
  
1990
Ko³obrzeg* Skra Warszawa
MKS Gdynia
Lech Pozna¬ľ
  

W latach 1990-1992 rozgrywane jako U17
* OOM lub OSM
Przed 1990 - BRAK DANYCH

KLASYFIKACJA WOJEW√ďDZKA¬† (punkty: z¬≥oto 5 srebro 3 br¬Īz 1)


 M
WOJEW√ďDZTWO
Z£OTO
SREBRO
BR¬°Z
PUNKTY
 1Mazowieckie
3
7
3
      39
 2Dolno¶laskie
5
3
4
      38
 3Pomorskie
4
5
2
      37
 4Wielkopolskie
2
6
3
      32
 5Ma³opolskie
3
-
4
      19
 6Lubuskie
3
1
-
      18
 7Zachodniopomorskie
3
-
2
      17
¬†8¬¶l¬Īskie
2
1
1
      14
 9£ódzkie
2
1
-
      13
10
Kujawsko-Pomorskie
-
1
4
        7


TOP 6 Najlepsze kluby¬† (punkty: z¬≥oto 5 srebro 3 br¬Īz 1)


 MKLUB
Z£OTO
SREBRO
BR¬°Z
PUNKTY
 1
¬¶l¬Īsk Wroc¬≥aw
 2 2 2      18
 2Polonia Warszawa
 1 3 3      17
¬†3Pyra Pozna√Ī
 1
 3 1      15
 Trefl Sopot
 1
 3 1      15
 6WKK Wroc³aw
 2 1 -
      13
 Zastal Zielona Góra
 2 1 -
      13


ROK ORGANIZATORZ£OTO................................................... SREBRO............................................BR¡Z..................................................
 2009
 
Wroc³aw
 U-16 PZKosz
1.ZASTAL Zielona Góra  rocz.1993/94
Matczak,Gielo,Sirjatowicz, Dybek, Andrejczuk,Krawczyk,Mehmeti,Mruk
Trubacz,Michalewicz,Wro√Īski,Kopij
WKK Wroc³aw
Nied¬ľwiedzki, Koelner, Berezowski, Szymkiewicz, Kilian, Markowski, Grzeli√Īski, Martyniak, J√≥zefiak, B¬≥aszczyk, Tratkowski
¬£KS ¬£√≥d¬ľ
Michalak,Le√Īczuk,¬¶wit,Kowalczyk
Kucharek,Kisiel,Janas, Paluch,Kaczmarek
Krze¶lak,Morawiec
 2008
 Stargard
¬†Szczeci√Īski
 U-16 PZKosz
1.¬£KS ¬£√≥d¬ľ¬† rocz.1992/93
Kaczmarek,Kuczmera,Grapow,Bartosiewicz
Grodzki, Wiaderny, Michalak Binkowski Fokczy√Īski, Ku¬ľniarek, Pe¬≥ka, Paradowski
MOS Pruszków
Dziewanowski,Romanowicz,Kuligowski,Migdalski Duniec,Jastrzêbski,Wo³oszm,Soko³owski, Adamczewski,Poniatowski,Tybora,Szczurkowski
Kasprowicz Inowroc³aw
Nowaczyk,Budzy√Īski,Sparniuk,¬£awi√Īski Koz¬≥owski,Danielewski,Paw¬≥owski,D√™bowski Karnowski,Pietrzak,Rych¬≥owski,Mu¬Ņy√Īski¬†
 2007
 
Prudnik
 OOM
 Opolskie
1.Czarni S³upsk   rocz.1991/92
Gajewski,Magnuszewski,Osi√Īski,¬¶urek Rzeczkowski,Skibi√Īski,Skrzypek,Sobczy√Īski P.¬¶ciga¬≥a S.¬¶ciga¬≥a,¬¶widzi√Īski,Raczkowski
2.ISS Sportino Inowroc³aw
Rych¬≥owski, Wierzbicki, Rak, Popowski, Mierzejewski,¬†Ograbek, St√™Ŝewski,Kuflewicz Piotrowski, Kowalczyk,Pawlonka, Barszczyk
3.Korona Kraków
Szul, Pasek, Kostecki, Król, 
Kumiszcza, Fra¶, £awicki,Mucha
Czepczyk, Chmielewski, Proficz, Lorek
 2006
 Kêtrzyn
 OOM
 Warm.-Maz.
1.Start £ódz   rocz. 1990/91
Bogucki, Drelich, Gaj, Gajewski, Juniak
Kopaszewski, Kordasz, Milcarz, Pietrzko
Rosinski, Samiec, Witaszewski
2.Prokom Trefl Sopot
Kreft, Samson, Bachleda,  Komosa,  Szuba Patro,Maryniewski, £uczak, Trawinski Smoczynski, Mruk, Kar³owski
3.ISS Sportino Inowroc³aw
Szczechowicz, Wierzbicki, Sroczynski, Jeszke,S³abiak,SteGewski,Lisiecki,Marciniak Go³ata, Stopinski,Koz³owski, Pozorski
 2005
 OOM
 Bychawa
 Lubelskie
1.MKK Pyra Poznan  rocz.1989/90
¬£ukomski,Sanocki,Szepelowski,Dawidzi√Īski
Florek,Bartkowski, Naro¬Ņny,Debicki¬† Kurasinski,Wielechowski,Szymanski,Mowlik
2.Prokom Trefl Sopot
Za³ucki, Kietlinski, Dobkowski-Ry³ko, Paul Waczynski, £uczak, Krauze, Tempski Tarnachowicz,Kowalski, Kalski, Trela
3.Polonia Warszawa
£aczynski,Popio³ek, Holnicki, Popis, Wojdak Maskelis, Chojecki,
Grzejszczyk, Krawczyk
 2004
 Ostrów Wielk.
 OOM
 Wielkopolskie
1.Slask Wroc³aw  rocz.1988/89
Grygiel, £aszkiewicz, Drobinski, Ciesla  Winnicki,Prostak,Miko³ajczuk,Jarmakowicz Bochenkiewicz,Rudnicki,Latos, Korniewicz  Duda,Brzezinski,Langowski
2.Pyra Poznan
Góralski,Smolinski,Gierwazik,Mackowiak,Ka³ka
Skowronski,Bartkowiak, Sulowski,Kurasinski, Jurkowski,Florek,Henke,Wrzeszcz,Majkowski
3.Kusy Szczecin
Andrzejczak,Opon, Podgalski, Trela Trzeciak,Wojnicz,Wojtowicz,Aelazny Aurawik,Cebrat,Kwietniewski,Kuklinowski
 2003
 Kielce
 OOM
 ¦wiêtokrzyskie
1.UKS Pu³aski Warszawa  rocz.1987/88
Kozminski, Stokowski,  Dipont,  Foszer
 Seku³a, Karpinski,  Stopel,  Nowakowski  Nowakowski,Kruszynski,Swiderski,Klepa
2.WKS Slask Wroc³aw
Konieczka, Ha³as, Grzegorski, Kuciemba Obieg³o, Prostak, Jarmakowicz, Hussak 
Zab³ocki, S³oma, Fiks, Grygiel
3.UKS Trójka-Kosz Szczecin
Balcerek,Gra9awski,Kap³un,Kowalczyk Krawczyk,Marucha,Madry,Krauze
Podgalski,Skokowski, Szlingiert,Zaborniak
 2002
 Zielona Góra
 OOM
 Lubuskie
1.UKS √ďsemka Wejherowo ¬†rocz.1986/87
Bijan,Bogusz,Gesicki,Karsznic,Ikonowicz 
Nowakowski,Ratajczak,Strychalski  Swierk, Szyszka, Urbanski
2.Polonia Warszawa
Ochonko,Politowski,Podobas,Romanowski Traczyk,Majchrzak,Skrzyniarz,Piszewski,  Gruszczynski,Dutkiewicz,Bocianowski,Marchoff
3.MKS Odra Wodzis³aw Slaski
Jasinski,Malik,Kotyrba,Kozielski, Tomczak,Dziak,Szarek,Leszczynski,  Zajaczkowski,Andu³a,Gosniowski
 2001
 
Prudnik
 OOM
 Opolskie
1. Kusy Szczecin  rocz.1985/86
Bryl, Chanas, Debowicz, Jung, Krzemien Mroczek,Papinski,Przew³ocki, Przyby³o
Szlachtowicz, Trawinski, Wierzgacz 
2. Pyra Poznan
Ko³tuniak,Sikorski,Michalak,Olejniczak, Andrzejewski,Musielak,Wojciechowski,Tritt,  Brzezinski,Semmler,Jasku³a,Paw³owski,Kujawa
3.Slask Wroc³aw
Wojtalik, Sokal, Bujak, Balcerek, Robert Kowalski,Chlewinski,Mazurkiewicz,Ptys  Zió³kowski,Bochnacki,Streicher,Skolimowski
 2000
 Piotrków
 Trybunalski
 OOM £ódzkie
1. LKS Komfort Stargard Sz. rocz.1984/85
Hrycaniuk, Kalinowski, Rupinski, Mazur Dobrowolski, Pielichowski, Stelmach¬† G¬≥ebocki, Binkowski,Zbroszczyk, ¬¶wieto√Īski
2.MKS Pyra Poznan
Baraniak, Cebulski, Dudzinski, Flieger, Frackowiak,Janiak, Olejniczak,Sikorski, Staszkiewicz,Szymanski,Michalski,Koszarek
3.MKS Wroc³aw
Wabnik,Kondas,Chybzinski,Nowak Armatys,Grabski,Rzeznicki,Wozniak, Dzieciniak, Zabijak, £yszczarek, Mielczarek
 1999 LUBLIN
 OOM
1. KS Basket Sosnowiec  rocz.1983/842.Polonia Warszawa3.MKS Wroc³aw
 1998 POZNAN
 OOM
1. Unia Tarnów  rocz.1982/832.£KS £ódz3.Black Jack Poznan

kolorem niebieskim zawodnicy aktualnie graj¬Īcy w ekstraklasie I i II lidze

czekamy na kolejne informacje

 
Najpi√™kniejsze jest to, co wzrusza, a zwyci√™stwo na pewno wzrusza. I w¬≥a¬∂nie takich zwyci√™stw ¬Ņycz√™ wszystkim dru¬Ņynom.¬†
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj siÍ, Ņeby můc dodawaś komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostÍpne tylko dla zalogowanych UŅytkownikůw.

ProszÍ siÍ zalogowaś lub zarejestrowaś, Ņeby můc dodawaś oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Login

Has≥o

ZapamiÍtaj mnie



Rejestracja
Zapomniane has≥o?
Ankieta dla UŅytkownikůw
mecz na szczycie walka o 1/2 MP KTO WYGRA

KS POGO√Ď Ruda ¬¶l¬Īska
KS POGO√Ď Ruda ¬¶l¬Īska
45% [5 G≥osůw]

MICKIEWICZ Katowice
MICKIEWICZ Katowice
55% [6 G≥osůw]

G≥osůw: 11
RozpoczÍta: 01/02/2010 16:57
ZakoŮczona: 16/02/2010 15:05

Archiwum Ankiet
Copyright © 2007 by Zibi