XVII im. A. Grzegorzewskiego rocz. 2003 i 2000 Olsztyn 29.IX-1.X.2017
Dodane przez zibi dnia Październik 02 2017 13:00:00
 Już po raz siedemnasty w dniach (29 września/1 października) odbywał się w Olsztynie Memoriał Aleksandra Grzegorzewskiego, jednego z najwybitniejszych trenerów na Warmii i Mazurach (Jego życiorys przypominamy w dalszej części). Rywalizowali kadeci młodsi i juniorzy i w ten sposób uczcili pamięć szkoleniowca, który młodzieży poświęcił się bez reszty.

Rozszerzona zawartość newsa
 Już po raz siedemnasty w dniach (29 września/1 października) odbywał się w Olsztynie Memoriał Aleksandra Grzegorzewskiego, jednego z najwybitniejszych trenerów na Warmii i Mazurach (Jego życiorys przypominamy w dalszej części). Rywalizowali kadeci młodsi i juniorzy i w ten sposób uczcili pamięć szkoleniowca, który młodzieży poświęcił się bez reszty.

Główny organizator –UKS Trójeczka zaprosił na turniej zespoły z regionu (Basket Junior, As Mrągowo), a także z innych województw (SKS Siedlce, MUKS Piaseczno, UKS Niałołęka, Gimnazjum 92 Warszawa, Basket Kwiszyn, Olimpijczyk Łomża) Kadeci młodsi rozgrywali spotkania w hali przy ul. Lengowskiego, natomiast juniorzy w hali przy ul Głowackiego.

W młodszej grupie wiekowej dominowali zawodnicy Basket Junior Olsztyn, którzy odnieśli komplet zwyciestw i zasłużenie zdobyli główna nagrodę. Najwiecej kłopotów sprawili im lokalni rywale z Trójeczki, którzy grali nierówno, ale ostatecznie "załapali się" na podium.

W rywalizacji juniorów zwycięzyli koszykarze ze stolicy, o miejscach od drugiego do czwartego decydowała dodatkowa tabela uwzględniąjaca wyniki bezposrednich spotkan między zaintetereresowaną trójka. Zespoły z Warmii i Mazur zamknęły tabelę, ale turnieje towarzyskie sa po to by się czegoś nauczyć i mamy nadzieje, że była to dobra lekcja.

FOTO GALERIA

Kategoria Kadet młodszy (hala OSiR SP 10 ul. Lengowskiego)

As Mrągowo –Trójeczka Olsztyn 28:42
Basket Junior Olsztyn -UKS Białołęka 58:27
MUKS Piaseczno – Trójeczka Olsztyn 46:24
As Mragowo – Basket Junior  Olsztyn 13:54
UKS Białołęka - MUKS Piaseczno 26:44
Trójeczka Olsztyn - UKS Białołęka 34:30
MUKS Piaseczno-As Mrągowo 34:25
Basket Junior Olsztyn - MUKS Piaseczno 57:20
UKS Białołęka –As Mrągowo 42:28
Basket Junior Olsztyn – Trójeczka Olsztyn 36:27

 Końcowa kolejność i najlepsi w zespolach)


1 Basket Junior Olsztyn (Oliwier Kozłowski)
2 MUKS Piaseczno (Kosma Kłagisz)
3 UKS Trójeczka Olsztyn (Stasiu Graczykowski)
4 UKS Białołęka (Kuba Znamiec)
5 As Mrągowo (Kuba Cybul)

MVR turnieju: Paweł Wojciechowski (JBC Olsztyn)

Pierwsza piątka turnieju:

Hubert Zapadka (JBC Olsztyn)
Piotr Łazarec (MUKS Piaseczno)
Maciej Wirchanowicz (Trójeczka Olsztyn)
Bartosz Kurowski (UKS Białołęka)
Adrian Stachura (As Mrągowo)

Kategoria Junior ( hala OSiR ul Głowackiego)


As Mrągowo – Olimpijczyk Łomża 42:38
SKS Siedlce - Trójeczka Olsztyn 50:39
Basket Kwidzyn- Gim 92 Warszawa 47:33
Trójeczka Olsztyn-Gim 92 Warszawa 23:84
Olimpijczyk Łomża – Basket Kwidzyn 52:49
SKS Siedlce-As Mrągowo 34:31
Gim 92 Warszawa –Olimpijczyk Łomża 94:33
As Mrągowo - Trójeczka Olsztyn 47:32
Basket Kwidzyn - SKS Siedlce 39:44
Gim 92 Warszawa – As Mrągowo 64:46
Trójeczka Olsztyn –Basket Kwidzyn 26:49
SKS Siedlce-Olimpijczyk Łomża 40:48
Gim 92 Warszawa –SKS Siedlce 63:43
As Mrągowo – Basket Kwidzyn 29:36
Trójeczka Olsztyn- Olimpijczyk Łomża 29:47

Kolejność w turnieju i najlepsi w zespole

1 Gim 92 Warszawa (Mateusz Czupryn)
2 Olimpijczyk Łomża Dawid Kozłowski)
3 SKK Siedlce (Jakub Wasilewski)
4 Basket Kwidzyn (Kacper Kasprzyk)
5 As Mrągowo (Szymon Zalewski)
6 UKS Trójeczka Olsztyn (Hubert Łagun)

MVP turnieju: Marcin Kubiak (Gim 92 Warszawa)

Piątka turnieju:

Rafał Baczyński (Gim 92 Warszawa)
Kacper Kurowski (Gim 92 Warszawa)
Dominik Wierciszewski (Olimpijczyk Łomża)
Paweł Włodkowski (Olimpijczyk Łomża)
Piotr Walenczewski (Basket Kwidzyn

Sponsorzy: UM Olsztyn, Trójeczka Olsztyn, OSiR , sklep koszykarza.pl, Matrix, Urząd Marszałkowski, Kasyno Goryszewski