VII Bydgoszcz Cup rocz.2005 Bydgoszcz 13-15.X.2017
Dodane przez zibi dnia Październik 17 2017 15:00:00
 UKS Chromik Żary z Pucharem Bydgoszcz

MVP dla Kacpra Mysiorka, tytuł króla strzelców
dla braat bliźniaka Jakuba Pysiork(razem zdobyli 174 punkty) dla Mistrzowskiej drużyny

Rozszerzona zawartość newsa
 Zakończył się VIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki - Basket Cup Bydgoszcz dla chłopców z rocznika 2005 i młodszych.

Turniej w liczbach: Przez 3 dni, 8 drużyn rozegrało 20 meczy, w których to w sumie 109 zawodników zdobyło 1877 punktów!

UKS Basket Regnum Bydgoszcz Po 3,5 roku organizowania  turniejów doczekał się podium

Fundatorem nagród byli Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki i Kolejowe Zakłady Łączności.
Dziękujemy za przybycie przedstawicieli wymienionych Patronów, którzy zaszczycili zawodników wręczaniem medali, pucharów oraz nagród składając szczere gratulacje.
Z ramienia KPZKosz: Vice Prezes Dariusz Konecki
Z ramienia KZŁ: Dyrektor ds. Marketingu Krzysztof Wysocki

 Już od samego początku turnieju dwie drużyny Hutnik Warszawa i Chromik Żary dawały sygnał grania w Finale. Wydawało się że faworytem jest Hutnik Warszawa (wygrali Chromikami na turnieju w Wieliczce) Atutem  trenera Radosława Barcza są bliźniacy Kacper i Jakub Mysiorkowie (w finałowym meczu nie zawiedli  zdobywając łącznie 29 punktów), mało tego wyeliminowali z gry najlepszego strzelca Hutnika Maksa Oszako który w meczu o najwyższą stawkę nie zdobył punktu ( chyba to była recepta na złoto) W końcówce meczu kiedy to Hutnicy dogonili Chromik ( na jeden punkt) mieliśmy dreszczyk emocji. Ostatni punkt mecz zdobył Łukasz Kowalczyk. Napięty terminarz turnieju nie pozwolił na przeprowadzenie konkursów przez zibiego. Zawodnik Chromika  Łukasz Kowalczyk powiedział zibi nie ważne nagrody konkursy ważne że przyjechałeś do Bydgoszcz za miłe słowa Łukasz otrzymał od SKM koszulkę. W sobotę było chwilę czasu by zwiedzić stolice województwa Kujawsko-Pomorskiego

Dziękujemy również wszystkim kibicom za doping, osobom, które pracowały na to, by organizacyjnje stworzyć super koszykarską imprezę w naszym mieście, wszystkim drużynom i ich trenerom za wspólne emocje sportowe i stworzenie niepowtarzalnego klimatu.

SKM dziękuje  za zaproszenie na turniej i pokrycie kosztów transportu Ruda Śląska- Bydgoszcz Ruda Śląska. Był to pierwszy turniej rocznika 2005 w tym sezonie z obecnością SKM i pierwszy organizowany przez Regnum


 MVP:
Kacper Mysiorek 
Chromik Żary

 Najlepszy rozgrywający
Maks Oszako
MUKS Hutnik Warszawa

 Najlepszy obrońca:
Mateusz Pawlak
Regnum Basket Bydgoszcz

 Najmłodszy zawodnik:
Rafał Budysz
Basket Regnum Bydgoszcz

FILMIKI ZIBI

FOTO ZIBI
 




 5 ALL-STARS:

* Kacper Reczyński - Chromik Żary
* Szymon Soszyński - MUKS Hutnik Warszawa
* Ivo Roth - Regnum Basket Bydgoszcz
* Filip Kucharski - Śląsk Wrocław
* Dawid Ciesielski - Młode Lwy Gdańsk






 Najlepsi strzelcy turnieju:
1 Mysiorek  Jakub 89 pkt. Chromik
2 Mysiorek  Kacper 85
3 Mydłowski Benedykt  75 Hutnik
4 Oszako Maks 70 Hutnik
5 Borowski Ernest 64 Koszalin
6 Ciesielski Dawid 62 Gdańsk
7 Włoszczyk Filip  60 Stores
8 Kucharski  Filip 59 Śląsk
9 Schleifer Antoni  48 Gdańsk
10 Szweda  Patryk 49 Bydgoszcz


MECZ O 7 MIEJSCE: Żak Koszalin - Stores Wrocław   62 :35
O 5 MIEJSCE: Novum Bydgoszcz - MłodeLwy Gdańsk 49 : 56
MECZ O 3 MIEJSCE: Regnum Basket Bydgoszcz - Śląsk Wrocław  35 : 30
FINAŁ: MUKS Hutnik Warszawa - Chromik Żary  45 : 47

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

Miejsce -
trener

 Numer.......zawodnik.....punkty.......................

1
Trener:
Radosław Barcz

 UKS Chromik  Żary
4 Gładysz Mikołaj  0
5 Jankowski  Sebastian  4+0+4+0+2 = 10
6 Górski  Patryk  7
7 Adamczewski  Maciej  1
8 Kowalczyk  Łukasz  6+5+10+4+0 = 25
9 Boczarski  Kacper  8
10 Burcon  Alan 3+2+5+0+0 = 10
11 Hościłowicz Marcel  0+2+0+10+6 = 18
12 Hejmanowski  Aleks 6
13 Kępiński Szymon 6+0+7+0+4 = 15
14 Mysiorek  Jakub 16+14+23+18+18 = 89
15 Reczyński  Kacper 4+4+4+2+4 = 18
16 Korzeniowski  Kacper  2
17 Mysiorek  Kacper 16+14+16+28+11 = 85
2

Trenerka:
Iwona Olesiewicz


MUKS HUTNIK WARSZAWA
4 Wojciechowski Antek  2
5 Oszako Maks  21+19+17+13+0 = 70
6 Rogowski Kacper  8
7 Pieńkowski  Stasiek  2
8 Skwarek  Alek 0+2+4+2+2 = 10
10 Jurkiewicz Józek  8
11 Dowiatt Michał  3+11+0+4+0 = 18
12 Szumert Jakub 15+5+4+9+13 = 46
13 Jagiełło Olek 6+6+12+2+2 = 28
14 Soszyński  Szymon 8
15 Koselski Antoni 2
16 Mydłowski Benedykt  18+8+22+10+17 = 75
17 Manowski Bruno 12+10+8+13+0 = 43
3

Trener:
Mateusz Skrzela
  REGNUM BASKET  BYDGOSZCZ
1 Klabacha Damian 0
3 Pawlak Mateusz 9+3+4+10+5 = 31
6 Łaski Sylwester  6
7 Roth Ivo 6+10+19+0+6 = 41
8 Barwiński Jan 3
9 Dybek Jakub 0
11 Budziak Tymoteusz 5+3+7+4+11 = 30
12 Budysz Rafał 2
14 Kończal Mateusz  0+6+5+4+4 = 19
15 Szaflik Filip 2
24 Kos Aleksander 7
30 Urbański Tomasz 4+3+3+5+5 = 20

4

Trener :
Kolis Jacek
 WKS ŚLĄSK WROCŁAW
1 Kucharski  Filip  8+17+12+12+10 = 59
2 Dobrzyński Bartosz  0+0+12+8+2  = 22   
8 Czerwiński  Michał 5+0+4+2+3 =14
9 Nęcki  Jędrzej  2
12 Sasiak Bartosz  0+4+0+5+6 = 15
15 Tomczyk Bartosz  3
17 Stańsławski Damian 7
23 Ferens Filip  5+11+14+2+3 = 35
25 Rychlik Konrad 9
30 Surmiak Cezary  0
45 Ilincki Aleksander 6+8+5+2+2 = 23
99 Szostak Maciej 4

5
 MŁODE LWY GDAŃSKIE

6 Skowroński Dawid 0+2+0+8+0 = 10
8 Dawid Pupławski 3+4+8+7+8 = 30
10 Pietrzak Mateusz 4
14 Pietryński Piotr 4+1+2+3+1 = 11
16 Ciesielski Dawid  4+9+19+11+19 = 62
18 Schleifer Antoni 4+10+7+10+17 = 48
19 Śliwa Jan 2
22 Chmurak Paweł  0+6+4+7+2 = 19
23 Sierota Władysław 8
24 Książek Dawid  0+12+2+6+7 = 27
28 Kuźnia Mateusz  4
6

Trener :
Kulczyk Maciej
 NOVUM  BYDGOSZCZ
4 Kachelski  Mikołaj  12+4+0+0+6 = 22
6 Polacki Wojciech 2
7 Barańczuk  Piotr  0+0+0+6+6 = 12
8 Kozłowski  Adam 6+5+0+8+1 = 20
9 Możyński  Paweł  7
11 Lichowski Oliwier 11+1+5+11+12 = 40
13 Kryś Marcin  14+1+10+6+7 = 38
14 Batkowski  Oliwier  0
15 Komorwski  Milan 0
17 Szweda  Patryk 6+14+16+13 = 49
0 Słaboszewski  Krystian  2+10+6+0+2 = 20

7

Trener:
Czarnota Jacek
 MKKS ŻAK KOSZALIN
4 Zelig Damian  4
5 Magdziński Gracjan 5+6+2+14+14 = 41
6 Głodek Piotr  6+2+2+6+0 = 16
7 Sikora Mateusz  1+1+10+11+4 = 27
8 Laryś Filip  4
9 Jastrzębski Natan  0
10 Mataczyński Wiktor   2+2+4+8+4 = 20
11 Lewandowski Kacper  5+7+7+22 = 41
12 Gwóźdż  Jędrzej  2+2+2+2+3 =11
13 Krupa Michał  7+0+2+0+9 = 18
14 Borowski Ernest  2+17+10+17+18 = 64
15 Słowiński Szymon  9
00 Droździel Kacper 0+6+2+1+4 = 13
8

Trener :
Grabowski Miłosz
  STORES SP78 Wrocław
4 Dukat Michał  0
5 Płusa Jakub 5
6 Kondracki Alan  9+5+7+9+6 = 36
7 Bukwald Jakub  0
8 Włoszczyk Filip  13+3+17+17+10 = 60
9 Szponder Olivier  5
10 Kondracki Dawid  9+10+9+7+6 = 41
11 Groblicki  Igor 0+1+5+9+4 = 19
12 Majdowski  Miłosz  2
13 Kachel Jędrzej 0
14 Murawski  Jakub 0
17 Stahl Maksymilian  0
18 Szymański  Piotr  2


mecz o V-VIII: Stores Wrocław -  Młode Lwy Gdańsk  41 : 61
mecz 0 V-VIII: Żak Koszalin  -  Noum Bydgoszcz 51 : 55
PÓŁFINAŁ: Regnum Bydgoszcz  -  MUKS Warszawa  23 : 63
PÓŁFINAŁ: Chromik Żary  -  Śląsk Wrocław  62 : 37

GRUPA A
STORES 78 WROCŁAW vs UKS CHROMIK ŻARY  23 : 71
UKS BASKET REGNUM  vs MKKS ŻAK KOSZALIN  37 : 34 p.d
UKS BASKET REGNUM  vs UKS CHROMIK ŻARY  52 : 27
MKKS ŻAK KOSZALIN vs STORES 78 WROCŁAW  47 : 36
MKKS ŻAK KOSZALIN vs UKS CHROMIK ŻARY  65 : 71
UKS BASKET REGNUM  vs STORES 78 WROCŁAW  40 : 31

1 UKS CHROMIK ŻARY  3/0  6 pkt.
2 UKS BASKET REGNUM  2/1  5 pkt.

3 MKKS ŻAK KOSZALIN  1/2  4 pkt.
4 STORES 78 WROCŁAW 0/3  3 pkt.


GRUPA B

NOVUM BYDGOSZCZ vs MLODE LWY GDAŃSKIE  39 : 46  (10-3, 2-10, 13-10, 14-23)
MUKS BASKET WARSZAWA vs ŚLĄSK WROCŁAW  84 : 30  (24-11, 6-14, 32-2, 22-3)
MKS NOVUM BYDGOSZCZ vs ŚLĄSK WROCŁAW  53 : 52
MUKS BASKET WARSZAWA vs MLODE LWY GDAŃSKIE  67 : 19
MKS NOVUM BYDGOSZCZ vs MUKS BASKET WARSZAWA  29 : 70
ŚLĄSK WROCŁAW vs MLODE LWY GDAŃSKIE  54 : 44

1 MUKS BASKET WARSZAWA  3/0   6 pkt.
2 ŚLĄSK WROCŁAW  1/2 2pkt.  (+9)

3 MŁODE LWY GDAŃSKIE  1/2  3 pkt. (-3)
4 MKS NOVUM BYDGOSZCZ  1/2 3 pkt. (-6)

 Przygotował  Zibi..do zobaczenia na kolejnych turniejach w Bydgoszczy