News: Turniej Kadr Wojewódzkich REGION PÓ£NOC rocz.1997/98 ¦lesin 25-27.XI.2011 - SKM - Sl±ska koszykówka m³odzie¿owa

¦lesin 25-27.11.2011r.

Turniej odby³ siê w przepiêknej miejscowo¶ci letniskowej, w której g³ówn± atrakcj± jest jezioro. Wspania³e o¶rodki wypoczynkowe, klimat oraz hala sportowa zachêcaj± do organizowania imprez sportowych w tym miejscu.

Na turniej przyjecha³o 8 zespo³ów. By³y to kadry z 6 województw: Mazowieckiego, Zachodzniopomorskiego, Pomorskiego, Kujawsko – Pomorskiego, Lubuskiego, Wielkopolskiego (2 dru¿yny) oraz zespó³ MKS GIM 6 Konin.
 W pierwszej rundzie spotkania by³y jednostronne – wygrywali faworyci, a w jednym meczu pêk³a nawet „setka”

Druga runda by³a nieco ciekawsza. Po raz kolejny zespó³ z Mazowsza ogra³ zdecydowanie przeciwników zdobywaj±c 105 punktów. Równie¿ Wielkopolska II wygra³a zdecydowanie z województwem Lubuskim ró¿nic± 22 punktów. Dwa pozosta³e spotkania by³y bardziej zaciête.

Przez ca³y turniej mogli¶my podziwiaæ zmagania m³odych adeptów koszykówki, którzy byæ mo¿e w przysz³o¶ci bêd± graæ zawodowo. Oprócz tego w sobotê odby³a siê konferencja dla trenerów i zawodników podczas której Pan Dawid Mazur zwraca³ uwagê zawodnikom na to, ¿e mog± i powinni du¿o pracowaæ nad sob± sami, równie¿ poza wspólnym treningiem. Natomiast Pan Tomasz Eichert przedstawia³ materia³y z konferencji FIBA EUROPE U14 GET TOGETHER, która odby³a siê w pa¼dzierniku w Monachium.

Zwyciêzcom gratulujemy, a pokonani niech siê nei zniechêcaj± tylko dalej doskonal± swoj± grê, a nastêpnym razem bêdzie lepiej. Jak powiedzia³ M. Jordan „ poka¿cie mi moje s³abe stronym, a stan± siê moimi najmocniejszymi”

I RUNDA

MKS GIM 6 KONIN – MAZOWSZE 52 : 87
12-25, 11-24, 20-23, 9-15
MKS GIM 6 KONIN: PIETRZAK 6, WASZKIEWICZ 2, KORDYLEWSKI 3, WITKOWSKI 5 (1X3), SOBCZAK 0, ANTECKI 0, JANKOWSKI 0, GRZELAK 0, KOZ£OWICZ 0, G£ADZISZEWSKI 14, SZYMAÑSKI 4, LORENCKI 18
MAZOWSZE: PAW£OWSKI 1, WYSOCKI 0, WALCZAK 13, CHRU¦CIEL 11 (1x3), KIERLEWICZ 16, KO£AKOWSKI 11, SKALSKI 5 (1x3), MIJAKOWSKI 0, WISZOMIRSKI 2, MELJON 6, STRZELEC 2, BENDER 20

ZACHODNIOPOMORSKIE – KUJAWSKO-POMORSKIE 61 : 92
18-20, 9-32, 18-21, 16-19
ZACHODNIOPOMORSKIE: MLECZKO 11(1x3), MATYKO 2, LISIECKI 2, DUBIJ 3,
KOMOROWSKI 0, BEJNAR 7, KIWILSZA 13, UCHMAN 9 (1x3), OPA£KA 7 OBRÊBSKI 2
KUJAWSKO-POMORSKIE: RATAJCZAK 0, D¡BKOWSKI 2, KOSIOR 11 (1x3), £APIÑSKI, SOBECKI 15 (1x3), MATUSIAK KPT. 8 (1x3), CIE¦LAKIEWICZ 16 (1x3), OSIÑSKI 6, SENSKI 13 (3x3), GÓRNY 7, SZCZEPANIK 9(1x3), JÊDRAS 9

POMORZE – LUBUSKIE 84 : 39
19-13, 18-11, 27-7, 20-8
POMORZE: BYCZKOWSKI 0, JÊCZMIEN 7, CIESIELSKI 10 (1X3), PASZKIEWICZ 7 (1X3), LESZCZYÑSKI 8, GR¡DZIEL 4, GEMZA 12, SAMSON 3, HELENIAK 9 (1X3), SZWEDOWSKI 0, SEWIO£ 12, M£YÑSKI 12
LUBUSKIE: KALKA 4, SIEDOW 3 (1X3), SZUG¬DZINIS 4, PIOCH 0, KACZMAREK 0, ORLIK 4, GRZELAK 2, NOWOTNIK 7 (1X3), JANECKI 3, MAÆKIEWICZ 0, KUPCZYK 6, JANKOWSKI 6 (2X3)

WIELKOPOLSKA II – WIELKOPOLSKA I 57 : 108
14-21, 9-30, 20-29, 14-28
WIELKOPOLSKA I: MIKLASZEWSKI 12, FR¡CKOWIAK 11 (1X3), RY¯EK 14 (2X3), PONITKA -, GRUSZCZYÑSKI 18, GORZEÑ 11 (1X3), STANKOWSKI 6, KIN 6, CHMIELEWSKI 18, WARACZYÑSKI 12
WIELKOPOLSKA II: ZDROJEWSKI 9, JESSE 7, DZIOCH 2, STOPIERZYÑSKI 4, MIECZYÑSKI 4, GUDE£AJTIS 6, BROCIEK 7 (1X3) SOPOÆKO , LIBERA 10, MATUSZEWSKI 7

II RUNDA

W spotkaniu pomiêdzy MKS GIM 6 Konin, a kadra Zachodniopomorskiego walka punkt za punkt trwa³a przez ca³y mecz. Po dwóch kwartach Zachodniopomorskie mia³o 6ptk przewagi. Przeciwnicy zdo³ali zniwelowaæ przewagê w trzeciej kwarcie do trzecz „oczek”. Wydawa³oby siê, ¿e to tylko 3 punkty, ale wystarczy³o to do wygranej. Po czwartej kwarcie zagranej na remis (17-17) to MKS schodzi³ z parkietu jako pokonany zespó³.

MKS GIM 6 KONI – ZACHODNIOPOMORSKIE  66 : 69
15-18, 13-16, 21-18, 17-17
MKS GIM 6  KONIN: PIETRZAK  13, WASZKIEWICZ 2, KORDYLEWSKI 0, WITKOWSKI 0, SOBCZAK 6 (1X3), ANTECKI 0, JANKOWSKI 0, GRZELAK 2, KOZ£OWICZ 6, G£ADZISZEWSKI 6, SZYMAÑSKI 8, LORENCKI 23
ZACHODNIOPOMORSKIE: MLECZKO 20, MATYKO 0, LISIECKI 6 (1X3), DUBIJ 4,
KOMOROWSKI 2, BEJNAR 16, KIWILSZA 13, UCHMAN 6, OPA£KA 2, OBRÊBSKI 0

WIELKOPOLSKA II – LUBUSKIE 87 : 65
22-11, 26-28, 20-11, 19-15
WIELKOPOLSKA II: ZDROJEWSKI  20, JESSE  11, DZIOCH  9, STOPIERZYÑSKI 11, MIECZYÑSKI 9, GUDE£AJTIS  3, BROCIEK 7(1X3), SOPOÆKO  6, LIBERA  8, MATUSZEWSKI 3
LUBUSKIE: KALKA 6, SIEDOW 0, SZUG¬DZINIS 2, PIOCH 0, KACZMAREK 8, ORLIK 8 (1X3), GRZELAK 2,  NOWOTNIK 0, JANECKI 13, MAÆKIEWICZ 5, KUPCZYK 2, JANKOWSKI 19 (2X3)

KUJAWSKO-POMORSKIE – MAZOWSZE  51 : 105
14-21, 15-26, 10-29, 12-29
KUJAWSKO-POMORSKIE: RATAJCZAK ,3 D¡BKOWSKI 2, KOSIOR 5, £APIÑSKI 2, SOBECKI 4, MATUSIAK 4 (1x3), CIE¦LAKIEWICZ 6 (1x3), OSIÑSKI 4, SENSKI 10 (1x3), GÓRNY 3, SZCZEPANIK 4, JÊDRAS 4
MAZOWSZE: PAW£OWSKI 0, WYSOCKI  2, WALCZAK 4, CHRU¦CIEL 12 (1x3), KIERLEWICZ 13, KO£AKOWSKI 6, SKALSKI 8, MIJAKOWSKI 12, WISZOMIRSKI 10, MELJON 10, STRZELEC 16, BENDER 12

Drugie spotkanie by³o równie emocjonuj±ce. Wielkopolska I podejmowa³a reprezentacjê Pomorskiego. W pierwszej po³owie zespó³ z centralnej Polski kontrolowa³ sytuacjê i na przerwê schodzi³ z przewag± 9 punktów (39-30). Jednak przeciwnicy nie zamierzali siê poddaæ. Motywacja i skuteczne akcje w ataku napêdza³y zespó³, a Wielkopolanie pope³niali kolejne b³êdy w obronie i po trzeciej kwarcie to zespó³ z Pomorza by³ na dobrej drodze do wygranej prowadz±c w spotkaniu 55-61.

W czwartej kwarcie zapowiada³o siê na ostr± walkê. Na pocz±tku zespó³ znad morza zdo³a³ powiêkszyæ przewagê do 13ptk, ale kadra Wielkopolski nie zamierza³a siê poddaæ i zacze³a odrabiaæ straty doprowadzaj±c do remisu w ostatniej minucie meczu. Jednak wynik na tablicy nie zgadza³ siê z protoko³em i pokazywa³ przewagê 1ptk dla Pomorzan. Nie wiedzia³ o tym trener Wielkopolan i kiedy to pi³kê do gry wprowadzali przeciwnicy zarz±dzi³ faulowanie zawodnika z pi³k±. Kiedy na linii rzutów osobistych stan±³ rewelacyjnie graj±cy Sewio³, sêdziowie stolikowi podali informacjê, ¿e jednak jest remis. Ten incydent popsu³ atmosferê towarzysz±c± sportowym zmaganiom. Zawodnik wykonuj±cy rzuty osobiste trafi³ dwa razy. Do koñca meczu pozosta³o 8 sekund i pi³ka po stronie Wielkopolski. W ostatniej akcji pi³kê dostaje Fr±ckowiak i decyduje siê na rzut za 3ptk, jednak pi³ka nie wpada do kosza i Pomorzanie triumfuj±.

WIELKOPOLSKA - POMORZE
75 : 77
WIELKOPOLSKA I: MIKLASZEWSKI 0, FR¡CKOWIAK 13 (1X3), RY¯EK 8, PONITKA 14, GRUSZCZYÑSKI 11 (1X3), GORZEÑ 0, STANKOWSKI 3, KIN 5 (1X3), CHMIELEWSKI 10, WARACZYÑSKI 4, STOPIERZYÑSKI 7(1X3), LIBERA 0
POMORZE: BYCZKOWSKI 0, JÊCZMIEN 2, CIESIELSKI 2, PASZKIEWICZ 5, LESZCZYÑSKI 10, GR¡DZIEL 0, GEMZA 15, SAMSON 1, HELENIAK 0, SZWEDOWSKI 8 (1X3), SEWIO£ 28 (1X3), M£YÑSKI 6

MECZE O MIEJSCA

W niedzielê przyszed³ czas na ostateczne rozstrzygniêcia. W meczu o VII miejsce zmierzy³y siê dru¿yny MKS GIM 6 Konin i kadra województwa Lubuskiego. Pierwsza po³owa by³a bardzo wyrównana (39-37), natoomiast 3 kwartê Lubuszanie wygrali ró¿nic± 9ptk, a czwart± trzema „oczkami”. Wynik koñcowy 74-84. Bardzo dobry wystêp zaliczy³ Lorencki (MKS) zdobywaj±c 38 punktów dla swojej dru¿yny.

MECZ O VII MIEJSCE:  MKS GIM 6 KONIN – LUBUSKIE 74 : 84
20-20, 19-17, 16-25, 19-22
12-25, 11-24, 20-23, 9-15 PIETRZAK 6, WASZKIEWICZ 2, KORDYLEWSKI 3,
MKS GIM 6  KONIN: PIETRZAK  7, WASZKIEWICZ 2, KORDYLEWSKI 2, WITKOWSKI 5 (1X3), SOBCZAK 0, ANTECKI 0, JANKOWSKI 0, KOZ£OWICZ 12, G£ADZISZEWSKI 8, SZYMAÑSKI 0,  LORENCKI 38
LUBUSKIE: KALKA 0, SIEDOW 2, SZUG¬DZINIS 5(1X3), PIOCH 0, KACZMAREK 6, ORLIK 17 (1X3), GRZELAK 8,  NOWOTNIK 0, JANECKI 18, MAÆKIEWICZ 0, KUPCZYK 12(1X3), JANKOWSKI 16

Wielkopolska II i Zachodniopomorskie zagra³y o V miejsce. Ju¿ na pocz±tku dru¿yna z pó³nocno – zachodniej Polski uzyska³a przewagê i nie odda³a prowadzenia do koñca meczu. Po stronie Wielkopolan rozczarowa³a walka na tablicach. Czêstym b³êdem by³ brak zastawienia, co zdecydowanie u³atwi³o grê przeciwnikom. Koñcowy wynik 57-74.

MECZ O V MIEJSCE: WIELKOPOLSKIE II – ZACHODNIOPOMORSKIE  57 : 74
16-22, 17-21, 7-19, 17-12
WIELKOPOLSKA II: GORZEÑ 12, JESSE  2, DZIOCH  8, MIKLASZEWSKI 9, MIECZYÑSKI 2, GUDE£AJTIS  6, BROCIEK 2, SOPOÆKO  3, LIBERA  10, MATUSZEWSKI 10
ZACHODNIOPOMORSKIE: MLECZKO 10 (1X4), MATY£KO 2, LISIECKI 7 (1X3), DUBIJ 7, KOMOROWSKI 0, BEJNAR 19, KIWILSZA 18, UCHMAN 4, OPA£KA 7, OBRÊBSKI 0

Mecz o III miejsce zapowiada³ siê bardzo ciekawie. Zespó³ Wielkopolski I mia³ zmierzyæ siê z Kujawsko – Pomorskim. Pierwsza po³owa to dominacja tych drugich. W 6 minucie meczu mieli¶my wynik 2-19 na rzecz Kujawian. Do przerwy Wielkopolska I nie zdo³a³a odrobiæ strat i po pierwszej po³owie na tablicy widnia³ wynik 33-51. Zdawa³o siê, ¿e jest po meczu, ale po przerwie kadra z centralnej Polski wysz³a odnieniona na parkiet. Ciê¿ar gry wzi±³ na siebie Fr±ckowiak i dru¿yna zaczê³a odrabiaæ straty. Po wygranej trzeciej kwarcie 23-10 kontynuowali dobr± grê i ostatecznie wygrali spotkanie 83-74. Najlepszym zawodnikiem spotkania by³ Fr±ckowiak. Zdoby³ 40 punktów, w tym 6 „trójek”

MECZ O III MIEJSCE; WIELKOPOLSKIE – KUJAWSKO-POMORSKIE  83 : 74
11-27, 22-24, 23-10, 27-13
WIELKOPOLSKA I: MIKLASZEWSKI 4, FR¡CKOWIAK 40 (6X3), RY¯EK 8, PONITKA  14 , STANKOWSKI 2, KIN 6, CHMIELEWSKI 6, WARACZYÑSKI 0, STOPIERZYÑSKI 5, ZDROJEWSKI 2
KUJAWSKO-POMORSKIE: RATAJCZAK 0, D¡BKOWSKI 3, KOSIOR 7, £APIÑSKI 2, SOBECKI 8, MATUSIAK 7, CIE¦LAKIEWICZ 18 (1X3), OSIÑSKI 8, SENSKI 9, GÓRNY 4, SZCZEPANIK 6 (1X3), JÊDRAS 2

W finale zmierzy³y siê dru¿yny z województw: Pomorskiego i Mazowieckiego. Mecz zapowiada³ siê bardzo emocjonuj±co. Wiadomo by³o, ¿e ¿adna z ekip nie odpu¶ci. Od pocz±tku meczu by³o du¿o walki, choæ to Mazowsze uzyska³o przewagê w pierwszej po³owie. Jednak Pomorzanie nie zamierzali ³atwo oddaæ spotkania i druga po³owa zapowiada³a siê jeszcze ciekawiej. Spotkanie pe³e walki i ciekawych rozwi±zañ taktycznych (szczególnie w koñcowce) musia³o podobaæ siê kibicom dopinguj±cym jednych i drugich. Wynik zmienia³ siê nieustatnie. Przez wiêkszo¶æ trzeciej i czwartej kwarty dru¿yny walczy³y kosz za kosz i do koñca nie by³o wiadomo kto wyjdzie zwyciêsko z tej batalii. Nawet w obliczu ogromnej presji w ostatniej minucie meczu zawodznicy realizowali za³o¿enia taktyczne, co przek³ada³o siê na zdobywanie kolejnych punktów zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Trenerzy na zmianê brali przerwy na ¿adanie i szukali rozwi±zañ, które zaskocz± przeciwników.
Szczególnie ostatnie 30 sekund meczu by³o bardzo emocjonuj±ce. Ci±g³e przerwy i zmiany wyniku trzyma³y w napiêciu i kiedy do koñca zosta³o 2,5 sekundy na prowadzeniu byli Mazowszanie (66-68). Trener kadry z Pomorza „wzi±³ czas”, ¿eby rozrysowaæ ostatni± akcjê meczu. Kiedy mine³± przerwa na ¿±danie wszyscy zastanawiali siê czy przegrywaj±cy zespó³ zdo³a doprowadziæ do dogrywki, a mo¿e zdecyduje siê na rzut za 3 punkty, który móg³by daæ im zwyciêstwo. Po wprowadzeniu piki do gry zawodnik z Pomorza zdecydowa³ siê na rzut za 3 punkty równo z koñcow± syren±. Wynik jednak ju¿ nie uleg³ zmianie, bo pi³ka odbi³a siê od obrêczy. Mazowieckie mog³o cieszyæ siê ze zwyciêstwa.

MECZ O I MIEJSCE: POMORSKIE – MAZOWIECKIE  66 ; 68
11-24, 10-4, 21-14, 24-26
POMORZE:  BYCZKOWSKI 0, JÊCZMIEN 0, CIESIELSKI 2, PASZKIEWICZ 12, LESZCZYÑSKI   0, GR¡DZIEL 0, GEMZA 18 (2x3), SAMSON 0, HELENIAK 6, SZWEDOWSKI 17, SEWIO£ 11, M£YÑSKI 0
MAZOWSZE: PAW£OWSKI 6, WYSOCKI  0, WALCZAK 4, CHRU¦CIEL 0, KIERLEWICZ 14, KO£AKOWSKI 7(2x3), SKALSKI 10 (1x3), MIJAKOWSKI 8, WISZOMIRSKI 2,

14 ,,Trójek,,  WIELKOPOLSKA
6 ,, Trojek w jednym meczu (FR¡CKOWIAK WOJCIECH ) Wielkopolska - Kujawsko-Pomorskie
Najwy¿si zawodnicy turnieju: Obrêbski Mateusz 195 cm, Szymon Kiwilsza,  Strzelec Mateusz 194 cm.
40 punktów:  w jednym meczu FR¡CKOWIAK WOJCIECH ) Wielkopolska - Kujawsko-Pomorskie
MKS GIM 6 KONI – ZACHODNIOPOMORSKIE

SKM sk³ada serdeczne podzieñkowania organizatorom za zaproszenie na turniej, panu Wieslawowi Sewio³owi za transport a panu Grzegorzowi Szymankowi za opis turnieju